מדד זהב – הדברים החשובים שצריך לדעת

כבר אלפי שנים שזהב נחשב לאחד ממשאבי הטבע היקרים בעולם. זה ידוע כי לאורך כל ההיסטוריה תכשיטים, סכו”ם, מטבעות וכו’ העשויים מזהב היו בעלי ערך מסחרי ושימשו כמטבע פוטנציאלי בעסקאות חליפין. כיום מלבד קנייה ומכירה של זהב פיזי ניתן להשקיע גם בערך ושווי הזהב אל מול הדולר האמריקאי, בדיוק כמו שמשקיעים במניות של חברות הנסחרות בוול-סטריט. איך זה עובד? כאשר אתם משקיעים במדד הזהב אתם בעצם קונים מניות בערך הזהב שנסחר לפי משקל של 31.1 גר’ (אונקיית טרוי) השווה ל- 1,869 דולר (נכון לספטמבר 2020)

מסחר בזהב הוא מאוד פופולארי ותמיד תוכלו למצוא מסחר בזהב איפשהו בעולם על ידי אנשים פרטיים, חברות השקעות, קרנות ואפילו מדינות מסביב לעולם המשקיעות בזהב ומשתמשות בזהב כמאגרי כסף/ הון למצבי חירום.

באיזו תדירות צריך לעקוב אחריו ולמה?

לאלה מכם שמעוניינים להתחיל להשקיע בזהב ולאלה שנמצאים בעסקה קיימת מעקב קבוע אחרי מדד זהב יעזור לכם להבין את הטרנד בשוק יותר טוב. מכיוון שהזהב נסחר כנגד הדולר מדד הזהב מושפע רבות משווי הדולר ומשווי של מט”ח (מטבעות חוץ) אל מול הדולר. דולר שנמצא בירידה יכול להוריד את ערך הזהב אך מסתיר הזדמנויות למשקיעים במטבעות זרים לקנות זהב בשערי חליפין ולמעשה לקנות בזול יותר יחסית (לדוגמא משקיע יפני שמשקיע ביין הגבוה מהדולר יוכל להשיג עסקאות טובות יותר כשהדולר נמוך).

לכל משקיע מומלץ לעקוב את המדדים השונים והטרנדים שמשפיעים על אפיק ההשקעה שלהם והתדירות נקבעת לפי סוג העסקה והאסטרטגיה לטווח קצר-בינוני לדוגמא אם מדובר בעסקה לטווח קצר של שבועיים כשהטריגר לעסקה זה הודעה על שינוי בשיעורי הריבית מומלץ לעקוב אחרי מדד הזהב בכל יום לעומת עסקאות לטווח ארוך כשהאסטרטגיה היא קניה כאשר הדולר נמוך ומכירה במחיר גבוה לאחר התחזקות הדולר.

האם כדאי להשקיע ביצור תכשיטים מזהב?

זהב זאת המתכת היקרה בעולם ומאז ומתמיד נחשב לחומר המועדף ליצירת תכשיטים בזכות למראה היוקרתי, עמידותו בפני מים וקורוזיה, חוזק המתכת ותכונתו ההיפו-אלרגניות ומתאים לבעלי עור עדין. בנוסף, זהב זה משאב טבעי שהולך ואוזל בעולם לצד מחירי ההפקה והיצור של זהב שעולים דבר שמייקר את מחירי הזהב בצורה סיסטמתית בשנים האחרונות והופך את המתכת היוקרתית לאפיק השקעה ששווה לשקול.

האם כדאי להשקיע בתכשיטים מזהב? והאם מחיר התכשיט עלול להשתנות ביחס למדד הזהב?

הרבה אנשים מתייחסים לקניית תכשיטים כהוצאה כספית גדולה שמגיעה אחת לכמה זמן באירועים חשובים כמו הצעת נישואין או יום הולדת שראוי לציון, אך ישנם אנשים שקונים תכשיטים כהשקעה לטווח הארוך וכמוצר בעל ערך משתנה שניתן לסחור בו ביום מן הימים.

מדד הזהב מציג את השווי הכללי של מתכת הזהב לפי משקל, בלי להבדיל בין מסחר אלקטרוני לחומר פיזי. שווים ש תכשיטים נמדד לפי משקל התכשיט וטוהר הזהב ומשתנה בהתאם לערך הזהב.

צור קשר
בוא נכין את התכשיט הבא שלך
[wc_errors]